PERSONLIG LÖPTRÄNING MED LÖPCOACH

Vi på Löpskolan brinner verkligen för att hjälpa dig att utvecklas som löpare, oavsett vad du ligger på för befintlig nivå inom löpningen idag. Med vår personliga löpträning och löpcoaching får du individuell vägledning från våra erfarna löpcoacher, anpassat efter dina specifika behov, önskemål och nuvarande löpningsnivå. Om du strävar efter att lyfta din träning till nästa nivå och utvecklas som löpare, är du mer än välkommen att kontakta oss på Löpskolan. Vi ser fram emot att hjälpa dig på din löparresa och skapa en anpassad träningsupplevelse för dig som matchar dina mål.

MAXIMERA DIN TRÄNING MED EN PT I LÖPNING

Våra löpcoacher har en omfattande erfarenhet av löpning och är samtliga f.d. landslagsmän. Att arbeta med en erfaren personlig tränare (PT) inom löpning ger dig möjligheten att utvecklas som löpare, men också att dra nytta av vår expertis och insikter. Med en personligt anpassad vägledning och individuell löpcoaching kan du förbättra din löpteknik, öka din prestation och nå dina specifika mål i din träning. Kontakta oss för att ta din löpning till nästa nivå.

PERSONLIG LÖPTRÄNING MED LÖPCOACH FÖR NYBÖRJARE

Oavsett din tidigare erfarenhet av löpning står våra löpcoacher på Löpskolan redo att guida dig mot dina individuella mål. Vi erbjuder en personlig löpträning online som grundar sig i ett månadsabonnemang med personligt anpassade tränings- och kostprogram. Genom vår egna användarvänliga app får du tillgång till en personlig löpcoach och kostprogram direkt via din mobil, där du enkelt kan ställa frågor eller få stöd från oss. Du får även regelbundna uppföljningar för att anpassa och optimera ditt träningsprogram, baserat på dina framsteg och behov. För de som önskar en mer omfattande träningserfarenhet kan du välja till fysiska löpcoachpass, inklusive löpteknikträning, intervaller och styrketräning.

Som ett extra alternativ kan du köpa separata löpcoachtimmar där du får personlig assistans med löpteknik, löpstyrkeövningar och träningstips. Vår målsättning är att ge dig den individuella vägledning och stöd du behöver för att göra dina löparmål till verklighet.

Priser för våra onlineabonnemang från 1398kr/mån.

Priser och mer info om våra löpcoach tjänster hittar du på vår webbshop!

Jag är intresserad av personlig löpträning med löpcoach och vill veta mer om onlineabonnemang

  Löpskolans löpcoacher

  Rafael Askros

  Löpcoach och personlig tränare
  Stockholm

  Läs mer »

  Rafael är löpcoach, personlig tränare och kostrådgivare med en universitetsexamen inom Sport Management.

  • Flitigt anlitad inspiratör och personlig tränare inom löpning och träning.
  • Varit konsult i några av de största idrottsevenemangen.
  • Förbundskapten för juniorlandslaget i friidrott.
  • Före detta elitsprinter med 10 år i landslaget.
  • Kuriosa: innehar svenskt rekord på 4x 110m häck, DN Galan 2007.

  Arbetat med hälsa och träning sedan 2002.


  Paulina Orell Sahlberg

  Löpcoach och personlig tränare
  Lerum & Göteborg

  Läs mer »

  Paulina är löpcoach, mammaträningscoach och kommunikationsansvarig.

  • Veteranfriidrottare som satsar mot veteran-VM i Göteborg 2022.
  • Nordiskt rekord i femkamp för K35
  • F.d. elitfriidrottare tillhörande landslaget.
  • Personliga rekord 5k: 20.28, 10k: 42.58.
  • 2-barnsmamma.
  • Jobbat med kommunikation och sociala medier i 10 år.